Endoprotezy
Kolana

Wymiana stawu kolanowego.

Na początku 2000r. Profesor Pierre-François Leyvraz, dyrektor departamentu głównego szpitala ortopedycznego obsługującego francuskojęzyczną Szwajcarię (Hôpital Orthopédique de la Suisse Romande) i Vincent Leclercq, absolwent inżynierii Federal Polytechnic School of Lausanne (EPFL), przeprowadzili pogłębione badania, zarówno teoretyczne, jak i kliniczne, dotyczące całkowitych protez kolan dostępnych obecnie na rynku.

Na podstawie prac przeprowadzonych w ciągu 15 lat w EPFL badanie doprowadziło do opracowania nowej protezy o ulepszonej konstrukcji stawowej, która umożliwia zmniejszenie zużycia polietylenu, zwiększenie stabilności implantów i zwiększenie amplitudy zgięcia stawowego.

Grupa europejskich chirurgów również przyczyniła się do opracowania optymalnej techniki operacyjnej.

Knee Plan

Przedoperacyjne planowanie „Knee Plan” „Spersonalizowanej” całkowitej wymiany stawu kolanowego.

Knee Plan to oprogramowanie do planowania przedoperacyjnego oparte na starannej analizie obrazów DICOM pozyskanych podczas skanowania CT z użyciem protokołu „Symbios”. Wszystkie parametry optymalnego pozycjonowania protezy F.I.R.S.T (implantu) są określone w Hip Planie. Spersonalizowane i zindywidualizowane planowanie przedoperacyjne pozwala na zaprojektowanie i wyprodukowanie „spersonalizowanych” cutting block, aby ułatwić umieszczenie implantu. Operujący chirurg używa tego spersonalizowanego oprzyrządowania, aby pomóc w osiągnięciu optymalnej stabilności, prawidłowego umiejscowienia oraz ułożenia więzadeł.

Knee Plan to sprawdzone oprogramowanie do planowania oparte na ponad 20 latach doświadczenia w planowaniu 3D, przy użyciu:

  • Własne oprogramowanie komputerowe
  • Programowanie wewnętrzne
  • Technologia produkcji (drukowanie 3D)

Dokładne badania pozwalają określić nam Twoje potrzeby.

Technologie, których używa Symbios, projekt i produkcja implantów Custom są oparte na naszym autorskim planowaniu przedoperacyjnym KneePlan®.

Custom Knee - Origin®

Implant szyty na miarę z użyciem technologii 3D.

Symbios opracował własny system oprogramowania do planowania przedoperacyjnego - KNEE-PLAN®. Technologia ta wykorzystuje obrazy z tomografii komputerowej do stworzenia komputerowej rekonstrukcji 3D. Umożliwia to stworzenie symulacji 3D kolana w celu określenia rodzimej anatomii. Na podstawie tych informacji zaprojektowano niestandardową, „szytą na miarę” protezę Origin®. Niestandardowa proteza ma taki sam kształt jak kolano macierzyste i jest optymalnie dopasowana i wyprofilowana, aby stworzyć protezę, która jest tak „naturalna”, jak to możliwe, starannie odtwarzając równowagę w miękkich tkankach otaczających staw kolanowy. Po zaprojektowaniu produkowane są dostosowane do potrzeb klienta przewodniki chirurgiczne 3D. Pomagają chirurgowi precyzyjnie ustawić implanty śródoperacyjnie. Ten proces jest specyficzny dla każdego pacjenta, przyczyniając się do znacznie lepszych wyników po TKR.

  • Naturalne funkcjonowanie
  • Odtworzona kinematyka
  • Zmniejszone ryzyko pooperacyjnego bólu
  • Zachowany zapas kości

Protezą Origin® została stworzona po wprowadzeniu technologii przez grupę programistów. Ta grupa, prowadzona przez dr Michela Bonina i dr Aita Si Selmi z Santy Orthopedic Center w Lyonie we Francji, oraz profesora Carstena Tibesku w Straubing w Niemczech połączyła swoje wieloletnie kliniczne doświadczenie i stworzyła wyjątkowy produkt przedstawiony podczas zamkniętej konferencji klinicznej Origin® w Lyonie 22 czerwca 2018 r.

Dlaczego proteza niestandardowa?

Niestandardowa proteza Origin® została opracowana przez Symbios w celu rozwiązania problemu niezadowolenia pacjenta po operacji. Literatura recenzowana sugeruje, że procent niezadowolonych pacjentów może wynosić nawet 20%, co jest niedopuszczalne w dzisiejszych czasach.

„Implanty i oprzyrządowanie specyficzne dla pacjenta wnoszą wartość dodaną zarówno dla pacjenta, jak i chirurga. Moim zdaniem precyzja i 3-wymiarowe planowanie robią prawdziwą różnicę w jakościowym wyniku po całkowitej operacji wymiany stawu biodrowego i kolanowego”.

~ Mr Anil Gambhir MBChB FRCS (Tr&Orth) Consultant Orthopaedic Surgeon.

Zamawiając implant Custom Knee-Origin zestaw przychodzi w specjalnie przygotowanym, opisanym imieniem i nazwiskiem pacjenta opakowaniu ułatwiającym przeprowadzenie zabiegu lekarzowi, skraca czas trwania operacji, usuwa ryzyko dekontaminacji tym samym w znacznym stopniu minimalizuje zagrożenie wdania się infekcji.

Skontaktuj się z nami

Personalizowany Implant

 

Komponenty kości udowej i piszczelowej są dostępne zarówno w wersji cementowej jak i w bezcementowej, z wykorzystaniem planowania przedoperacyjnego Knee-Plan®

F.I.R.S.T Evolution

Ze standardowej protezy F.I.R.S.T opracowano bardziej wysublimowaną wersję protezy - F.I.R.S.T. Evolution.

Endoproteza stawu kolanowego z powłoką tytanowo-azotano-niobową (TiNbN), redukuje ona ryzyko objawów alergicznych na jony (Co, Cr, Ni).

 

Skontaktuj się z nami

Zapisz się już teraz!

Wprowadź poniżej swój adres e-mail i bądź na bieżąco z nowościami