Endoprotezy
Biodra

Pacjenci, którzy potrzebują całkowitej wymiany stawu biodrowego, ogólnie odczuwają miejscowy ból w okolicy pachwiny. Ten ból może być wyniszczający w życiu codziennym i w nocy, często zakłócając spokojny sen. Opcje procedury chirurgicznej polegającej na wszczepieniu protezy są szerokie. Wyniki krótko- i średnioterminowe mogą się znacznie różnić i wpływać na jakość życia pacjenta. Pacjenci, którzy chcą zachować swój styl życia, muszą zrozumieć, jakie opcje są dostępne.

Planowanie przedoperacyjne

HipPlan® to narzędzie do planowania przedoperacyjnego metodą 3D, które wykorzystuje obrazy uzyskane podczas badania CT, aby dokładnie zaplanować przyszłą operację. Przywrócenie równych długości nóg i funkcji mięśni oraz zapewnienie stabilności połączenia głowy i panewki podczas całkowitej wymiany stawu biodrowego to trzy bardzo ważne parametry, w których HipPlan może pomóc specjalistom w optymalizacji wyników. Dalsze korzyści z tego procesu planowania to osiągnięcie najlepszych możliwych wyników, w tym natychmiastowego wypisania ze szpitala i powrotu do normalnej aktywności, czując się prawie „nieświadomym” wymiany stawu biodrowego.

Zakres i dokładność naszego oprogramowania do planowania przedoperacyjnego HipPLAN® opisano w recenzowanym czasopiśmie Journal of Bone and Joint Surgery (Br) 2009:

Zrozumienie zakresu i mocy oprogramowania do planowania przedoperacyjnego HipPlan® wymaga, aby Symbios ściśle współpracował z chirurgami w celu uzyskania najlepszych wyników.

Czy to w wyniku urazu sportowego, czy dysplazji stawu biodrowego, ból biodra jest wyniszczający i może wpływać na twoją postawę i mobilność?

"Opierając się na 19-letnim doświadczeniu klinicznym dotyczącym projektowania i produkcji ponad 21 400 niestandardowych protez biodrowych, Symbios wprowadził pierwszy system umożliwiający całkowitą kontrolę 3 podstawowych czynników anatomicznych w celu rekonstrukcji stawu biodrowego. Dzięki możliwości wyboru standardowych protez lub opcji niestandardowej (na zamówienie), chirurg może skutecznie zoptymalizować leczenie i wyniki wszystkich przypadków, od najprostszych do najbardziej złożonych." 

Dokładne badania pozwalają określić nam Twoje potrzeby

Opierając się na 19-letnim doświadczeniu klinicznym dotyczącym projektowania i produkcji ponad 21 400 niestandardowych protez biodrowych chirurg może skutecznie zoptymalizować leczenie i wyniki wszystkich przypadków, od najprostszych do najbardziej złożonych.

CUSTOM HIP 

Ponieważ morfologia bioder niektórych pacjentów nie pozwala na wstawienie standardowego cementowanego lub bezcementowego trzpienia, firma Symbios opracowała niestandardowe (na zamówienie) rozwiązanie protetyczne do niestandardowej wymiany stawu biodrowego, uważane również za rozwiązanie „szyte na miarę".

Zaczynając od wykonania skanu CT, proteza Custom idealnie dopasowuje się do szerokiej gamy odmian anatomicznych kości udowej w całej populacji i pozwala pacjentowi odzyskać całkowicie normalną jakość życia.

Korzyści dla pacjenta

Implanty są dopasowane zgodnie z wcześniejszymi planami. W każdym przypadku chirurg może jednocześnie sprawdzić długość nogi i przesunięcie kości udowej w stosunku do planu wstępnego i orientację głowy kości udowej, minimalizując w ten sposób prawdopodobieństwo zwichnięcia.

Skontaktuj się z nami

Spersonalizowany Implant

Standardowe protezy cementowane

Protezy te składają się z następujących elementów:

  • Trzpień udowy włożony w kość udową
  • Głowa kości udowej wykonana z metalu lub ceramiki przymocowana mechanicznie do trzonu kości udowej.
  • Głowa panewki kości udowej, często składa się z oddzielnej powłoki I przegubowej wkładki, dopasowanej do miednicy.

Standardowe protezy mocuje się za pomocą specjalnego cementu medycznego, polimetakrylanu metylu lub PMMA. To „scementowane” podejście systemowe pozwala na natychmiastowe utrwalenie komponentów.

Standardowe protezy bezcementowe

Protezy te są pokryte HA lub hydroksyapatytem (czystym kryształem kości), który mocuje protezę do kości w procesie biologicznym zwanym oseointegracją.

Stymulowane komórki kostne kolonizują mikropory na powierzchni metalu i tym samym umożliwiają długotrwałe związanie protezy z kością.

Skontaktuj się z nami

Zapisz się już teraz!

Wprowadź poniżej swój adres e-mail i bądź na bieżąco z nowościami