Origin®

Symbios to firma cechująca się nieposzlakowaną opinią w zakresie projektowania i produkcji implantów niestandardowych z doswiadczeniem obejmujacym 40 lat oraz zaimplantowanych ponad 30 000 niestandardowych implantow stawu biodrowego w calej Europie.  

Symbios wykorzystuje teraz to bogate doświadczenie przede wszystkim w swojej działalności komercyjnej, aby zapewnić swoim pacjentom implanty Custom Knee zaprojektowane, opracowane i wyprodukowane w Szwajcarskim Yverdon les bains. Ten region, położony pośród spektakularnych gór Jury, słynie z doskonałej inżynierii i swojego rodowodu płynącego ze szwajcarskiego przemysłu zegarmistrzowskiego. 

Specjaliści w dziedzinie protez bioder i kolan Symbios Ortopedie specjalizują się w projektowaniu, produkcji i marketingu systemów przy użyciu najnowocześniejszego oprogramowania do planowania przedoperacyjnych 3D. 

Aktywni pacjenci, którzy chcą szybko powrócić do zajęć na świeżym powietrzu, odniosą znaczne korzyści z całkowitej wymiany stawu kolanowego z oprzyrządowaniem dedykowanym dla pacjenta i niestandardowym implantem Origin® jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z tej opcji, porozmawiaj ze swoim Ortopedą, który chętnie Ci doradzi. 

Całkowita wymiana stawu kolanowego (TKR) polega na zastąpieniu uszkodzonego, zużytego lub chorego kolana sztucznym stawem. Origin® niestandardowa proteza z technologią KNEE-PLAN. 

Symbios, szwajcarski producent implantów ortopedycznych, opracował zastrzeżony system oprogramowania o nazwie KNEE-PLAN. Ta technologia wykorzystuje obrazy 3D. Twoja podróż do otrzymania niestandardowego implantu kolana Origin® rozpoczyna się od badania CT. 

Obrazy otrzymane ze skanu tomografii komputerowej dostarczają nam, Symbios, informacji niezbędnych do zbudowania bardziej szczegółowej symulacji 3D Twojego kolana, modelowane w celu określenia Twojej pierwotnej anatomii (z czym się urodziłeś) i jej konturów. Na podstawie tych informacji projektuje się protezę niestandardową lub na zamówienie- Origin®. Niestandardowa proteza ma dokładnie taki sam kształt jak Twoje rodzime kolano, ma optymalny rozmiar i kontur, aby stworzyć protezę, która jest tak naturalna jak to tylko możliwe.  

Zgodnie z projektem produkowane są, drukowane w 3D niestandardowe prowadnice chirurgiczne. Pomagają one chirurgowi w dokładnym ustawieniu implantów śródoperacyjnie. Ten proces jest specyficzny dla każdego pacjenta- w końcu nie wszyscy jesteśmy zbudowani tak samo. Podajemy nawet Twoje imię i nazwisko. 

Umieszczamy nawet Twoje imię i nazwisko oraz unikalny numer identyfikacyjny oraz kod kreskowy Connect na zewnątrz sterylnej opakowania. Cały ten proces zapewni chirurgowi najlepszą możliwą pomoc w optymalizacji wyników całkowitej wymiany stawu kolanowego. 

Zapisz się już teraz!

Wprowadź poniżej swój adres e-mail i bądź na bieżąco z nowościami