Innowacyjny zabieg w Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu

 
"W Oddziale Ortopedii i Endoprotezoplastyki Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu UCK WUM wykonano pierwszy raz zabieg implantacji spersonalizowanej endoprotezy stawu biodrowego w przebiegu choroby zwyrodnieniowej. Kilka tygodni temu wykonano podobny zabieg w implantacji stawu kolanowego.

Personalizacja ortopedii jest przyszłością tej specjalności. W tym przypadku polega ona na wyprodukowaniu implantu stawowego precyzyjnie dostosowanego do anatomii pacjenta. To różni te zabiegi od tradycyjnych, gdy wszczepiane implanty są produkowane w standardowych rozmiarach i kształcie. W Oddziale Ortopedii i Endoprotezoplastyki oprócz implantów „szytych na miarę” w przypadkach znacznej destrukcji miednicy po uprzednich operacjach lub w przypadku nowotworów, wykonuje się teraz endoprotezoplastykę z użyciem spersonalizowanych implantów w przypadkach pierwotnych."

Kierownikiem Oddziału, w którym przeprowadzono zabieg jest dr hab. Paweł Łęgosz. Pracą Katedry i  Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu kieruje prof. Paweł Małdyk.

https://www.wum.edu.pl/node/15934?fbclid=IwAR3muPQOv9yaEVQ54oVJkcjP4sHnNU5QW0OUSEipqWUjCyOvAvT12RJ7JVI

Zapisz się już teraz!

Wprowadź poniżej swój adres e-mail i bądź na bieżąco z nowościami